ewej ręce, kołatanie serca, częste osłabienia, to oznaka, że czas wybrać się do lekarza. Podstawowym badaniem, jakie w tej sytuacji powinien zlecić lekarz pierwszego kontaktu, jest EKG. W następnej kolejności zostaniemy skierowani do specjalisty. Kardiolog zleci kolejne badania oraz wyda diagnozę.
Kardiologia
Medycyna to dziedzina nauki, która zajmuje się wieloma różnymi chorobami. Problemy z sercem zazwyczaj dotykają seniorów. Wtedy muszą być pod opieką lekarza, którym jest kardiolog. Wykonuje on wiele różnych badań, między innymi ekg. Gdy badania wykażą jakieś nieprawidłowości, pacjent otrzyma leki, która będzie musiał zażywać przez pewien czas, aby można było sprawdzić, czy kłopoty z sercem to tylko chwilowy epizod, czy trzeba będzie już do końca życia pilnować zdrowia serca, aby można było jak najdłużej żyć.
Choroby serca są najczęstszymi dolegliwościami i
Medycyna ma wiele dziedzin i jedną z nich jest właśnie kardiologia. Jest ona jedną z najbardziej rozwiniętych dziedzin medycyny na całym świecie i zajmuje się schorzeniami serca oraz naczyń krwionośnych. Choroby serca są najczęstszymi dolegliwościami i jednocześnie główną przyczyną przedwczesnej śmierci wielu osób. Duszności, omdlenia i ucisk w klatce piersiowej to najczęstsze dolegliwości, z jakimi pacjenci decydują się wizytę u lekarza specjalisty. Badania u kardiologa zazwyczaj zaczynają się od szczegółowego wywiadu z pacjentem, a następnie wykonywane jest badanie EKG, czyli elektrokardiografia serca.